Вибір технологічного обладнання – один з найголовнiших моментів в організації виробництва. Устаткування обирають з урахуванням багатьох факторів.
- Продуктивність. Розрахунок ведеться на основі річного або п’ятирічного плану виробництва. Необхідно знати загальну кількість деталей, що підлягають фарбуванню, їх масу, площу поверхні, що фарбується, вид матеріалу (сталь, алюміній, бронза та ін.). Ця інформація є основною для розрахунку конвеєра, необхідної кількості розпилювачів, вибору агрегату підготовки поверхні та нагрівальних пристроїв (печей).
- Габарити деталей (висота, довжина, ширина та їх форма). Для розрахунків важливо знати розміри найбільших деталей. Слід враховувати і такі чинники, як наявність отворів в деталях та їх кількість, матеріал виробів.
- Графік роботи виробничої дільниці (кількість робочих днів у році, число змін, тривалість однієї зміни). Така інформація є відправною при проектуванні, вона необхідна, перш за все, для визначення швидкості конвеєра.
- Інженерні комунікації (газ, електрика, вода, пар, обмеження щодо скидів води і т.д.). Вказати значення напруги, максимальні обмеження за силою струму або потужності, тиск пару, основний діаметр газових труб, тиск пара, обмеження за обсягом води та всю інформацію про стічні води та газові викиди в навколишнє середовище. Розташування підведень має бути, за можливості, вказано на схемі ділянки. Ці дані допоможуть правильно обрати потужність електродвигунів, кількість газових пальників, регуляторів, клапанів, дренажних труб й т. д. та оцінити витрати на будівництво ділянки.
- Кількість кольорів фарб. Ця інформація також необхідна для повного опису процесу (наприклад, 50% чорного, 25% синього, 10% білого та 15% – інших кольорів). Від цього залежить продуктивність, а також вирішення питання, для якого кольору буде потрібно дворазове нанесення покриття і якого – одноразове. Дані щодо щорічного витрачання порошку (в тоннах) корисні також при розрахунку обладнання для регенерації порошку.
- Розміри площі для розміщення обладнання. Якщо планується будівництво нової будівлі, обов’язково треба знати площу будівлі, розміри та розташування будівельних ферм, балок, колон, розташування наявного обладнання та інші зайняті ділянки в будівлі. Місця зберігання, проходи для персоналу, двері, вікна, поверхові колодязі і т. д. також повинні бути включені в цю інформацію. Вкажіть бажані місця розташування завантажувальних та розвантажувальних майданчиків, їх зв’язок із загальним виробничим потоком. Дана інформація потрібна, щоб забезпечити вибір місця установки обладнання.
- Призначення продукції. Мається на увазі інформація про вид або тип виробів, що будуть фарбуватися (наприклад, товари побутового призначення, автомобільні деталі і т.д.), а також максимально допустимий рівень браку. Увімкніть листки контролю якості та специфікації для лакофарбових покриттів, які можуть застосовуватися в даному виробництві.
- Необхідні характеристики покриттів, які повинні бути досягнуті після фарбування: стійкість до корозії, хімічна стійкість, здатність до подальшої обробки, стійкість до впливу ультрафіолетового випромінювання, товщина плівки, електрична міцність та ін.
Місцезнаходження нової ділянки на території цеху або підприємства необхiдно обрати заздалегідь. Приміщення повинно мати доступ до деталей, що надходять до та виходять після фарбування. Важливо мати можливість зберігання окремих партій деталей. Необхідно також мати доступ до всіх частин обладнання для обслуговування, забезпечення роботи, заміни хімікатів та фарби. Не слід економити на площі. При визначенні місця розташування ділянки слід враховувати доступ до заводських підрозділів з очищення стічних вод, енерго-, повітро- та водозабезпечення. Вартість підведення води та енергоресурсів до обладнання може бути мінімальною, якщо все буде добре продумано заздалегідь.