Компанія GRAFIX провела повторну акредитацію відповідно до ISO 9001: 2015

2018 рік став для Grafix знаковим: саме в цьому році компанія вперше в житті пройшла сертифікацію відповідно до стандарту ISO 9001: 2015 – система менеджменту якості підприємства.Компанiєю для сертифiкацiї була обрана німецька спеціалізована структура: «TUV Nord». TUV Nord визнана сертифікатом з репутацією найвимогливішої структури до виконання норм і правил, а також до ведення письмової документації.

Чому великі компанії прагнуть отримати сертифікат ISO? Тому що це свого роду візитна картка й доказ якості роботи компанії. До цього додається і бажання вийти на міжнародний та європейський ринки, на яких сертифікація ISO давно є обов’язковою у багатьох сферах. Сьогодні понад один мільйон компаній і організацій в більш ніж 170 країнах сертифіковані згідно ISO 9001.

Які відмінні риси має система якості ISO 9001: 2015? Найголовніше – це система управління бізнесом в цілому, а не тільки окремо якістю виробництва продукції. Важливою складовою цієї сертифікації є ризик менеджмент, який усуває «вузькі горлечка» й втрати бізнесу в усіх напрямках: в менеджменті, виробництві, логістиці, інформаційних потоках і т.д. Крім цього, особлива увага приділяється орієнтації на клієнта, мотивації та залучення вищого керівництва. І окремо акцентується увага на процесному підході й постійному удосконаленні.

Готуючись до проходження акредитації від TUV Nord, компанія Grafix переслідувала відразу дві мети: не тільки відкрити для себе нові ринки збуту, але також й прибрати недоліки організаційної структури, підвищити рівень якості продукції шляхом чіткої регламентації процесів, поліпшити роботу постачальників і співробітників за всією ієрархією. І, звичайно, впровадити той самий процесний підхід. Адже створення виробів починається задовго до того, як у постачальника замовляється матеріал, і не закінчується з моментом відвантаження покупцеві.

Підготовка не була простою, були задіяні всі підрозділи і співробітники, тому що система ISO передбачає регламентацію всіх процесів без винятку. Не будемо приховувати, що спочатку це було не легко: запускати нові для компанії процеси, створювати документи та визначати відповідальні групи всередині компанії. Підготовка важко починалася, але коли процес почав зсуватися з мертвої точки, вона немов маятник стала набирати обертів.

Є і ще один нюанс: ISO – це безперервний процес. І щороку необхідно підтверджувати виконання всіх норм шляхом проходження акредитації. Тому в 2019 році навесні компанія пройшла перше річне підтвердження стандарту ISO 9001: 2015.

Чи легко працювати за системою ISO? І так, і ні. Не будемо приховувати: для дотримання всіх норм і правил необхідна особиста відповідальність кожного співробітника і злагоджена робота всієї команди. Але рік роботи по ISO показав й довів, що тільки таким шляхом можна вийти на новий рівень виробництва, який дозволить, в свою чергу, і вийти на нові ринки.

У 2018-2019 роках компанія Grafix істотно збільшила частку експорту свого обладнання, про що ми розповімо в подальших статтях.

Тому наш висновок простий: ISO – це єдиний правильний вибір для тих, хто довгостроково планує діяльність компанії, й бажає стабільності і зростання на вітчизняному і зарубіжних ринках.